Football, Rugby, Basketball, Handball and Volleyball: Weekend Program for SHARE Teams

Verizon FC – Andrezio:
Mullen Visits – Borg Foot 18:

Regional 1 (5th day)

Bourg Moulon – Cons:

Regional Level 1 Women (Day 4)

Saint-Jean-de-Bray – Bourgfoot 18:

Regional 2 (5th day)

Group A
Lucy-Verzon B:

group b
Dulles B – St.Dulchard:
AS Saint-Amand – Bourges Foot 18 C:
Portuguese from Bourges – Fossey/Saint-Martin:

Regional 3 (5th day)

group C
Saint-Germain-des-Poy – Esaudon:
Trouy – Dampierre-en-Burly:
Portuguese Mehun – Romorantin:

d . pool
La Chaussée – Bourges Moulon B:
Richelis Football Club – Masai:
Villiers-les-Ormes – Bourges-Gazlik:

D1 (5th day)

Henrichemont / Menetou – Vierzon / Chaillot:
La Chapelle-Saint-Ursin – Saint-Germain-du-Puy B:
Orval Shatunov:
Trouy B – Saint-Amand B:
Vierzon FC C – Verdigny / Sancerre:
Vignoux-Mehun:

D2 (5th day)

Group A
Aubini – Silver:
Fussy / Saint-Martin B – Nançay / Neuvy:
Lury / Méreau – Bourges Foot 18 D:
Massai B – Bourges Moulon C:
Verdigny / Sancerre B – Portuguese by Mehun B:
Vierzon / Chaillot B – Les Aix / Rians B:

group b
Shalevoy – Lineris:
Asia Cher – Portuguese Borg B:
FC Afford – La Septine:
Bourg Gaslike B – Loire Val Dubois:
Playbeed – La Guerrech:
Saint Florent Charenton:

D3 (5th day)

Group A
Verdigny / Sancerre – Léré:
Silver B – Solanges:
Brécy / Vasselay – Saint-Eloy-de-Gy:
Les Aix / Rians B – Sainte-Solange:
Moroges Heri:

group b
Mahon B – Voise:
Troy C. Marmani:
Graçay / Genouilly – Bourges Gazélec C:
Lonnery / Roziere – Vignoux B:
Morthomeres – La Chapelle Saint Orsin B:
Saint-Hilaire – Saint-Georges-sur-la-Brie:

group C
Chateaumilant – Orval B:
Chateauneuf B – AS Saint-Amand:
Colombers – Borg judges:
FC Afford B – Blympeed:
Saint-Georges-de-Poisieux – Sancoins:

D4 (5th day)

Group A
St. Deulchard Alois:
Vierzon / Chaillot C – Fussy / Saint-Maritin:
Borg B judges – Nançay / Neuvy B:
Saint-Georges-sur-la Prée B – Foëcy B:
Saint-Just – Laurie / Merio B:
Portuguese by Mehun C – Exempt

See also  Premier League: Manchester United beat Liverpool blast and finally breathes

group b
La Chapelle-Saint-Ursin C – Méry-ès-Bois:
asia share – pricy b:
Lear B – Tractor:
Mills – Benji:
Saint-Germain-des-Poy – Saint-Florent B:
Sainte-Solange – Aubigny B:

group C
Charenton B – Ids-Saint-Roch:
La Guerche – Marçais:
La Septine – Shalevoy B:
Lignieres – Sancoins B:
Loire Val d’Aubois B – Levitt:
Turteron Bigney:

Football

Federal 1 (sixth day)

Bourges XV – Annecy:

Federal 3 (5th day)

Clamar Sanseri:

Regional 1 (5th day)

Jane / Prairie – Sa Verzon

Regional 2 (second day delay)

Loches – US Berrichonne:

Regional 3 (first day delay)

Voysey – Saint-Jean-de-Bray:

volleyball

Men’s National Level 3 (Day 3)

Bourges VB – Neptune de Nantes

handball

French Cup (first round)

The remembrance
USO Nevers (Honours) – Saint-Doulchard (Excellent):
Clamecy (Honor) – Bourges HB 18 (Excellence):
Ardentes (Honor) – Vierzon (Prenational):
Bolrier (honour) – Fossil (honour)
Mahon (Honors) – Blairy (Before Nationalities)
Saint-Amand (Honours) – La Machine: Saint-Amand Pass

feminine
EC Orléans-Saint-Hilaire (franchise) – Bourges HB 18 (Prenational):
Trainou (Prenational) – Vierzon (N3):
Val d’Aubois (franchise) – Châteauroux (Prenational):

You May Also Like

About the Author: Lucinda Lima

"Desbravador de cerveja apaixonado. Álcool alcoólico incurável. Geek de bacon. Viciado em web em geral."

Leave a Reply

Your email address will not be published.