Football, Basketball, Rugby, Handball, Volleyball, and Roller Hockey: This Weekend Cher Team Program

Men’s Regional 2

Bourget Montargues:
US Verizon – Dulles:

Men’s Territory 3

CS Bourges – Deols B:
Saint-Doclecard – Olivier:

volleyball

National 3

Puiguzon / Castelnau – Bourges VB:

football

Wataniya 2 (sixth day)

Verizon FC Nantes:
Chamalières-Bourges Foot 18:

Wataniya 3 (fourth day)

Bourget Foot 18B – Montargues:

Regional 1 (3rd day)

Bourg Moulon – SMOC Saint-Jean:

Women’s Zone 1 (Day 3)

Joué-lès-Tours – Bourg Foot 18:

Regional 2 (third day)

Group A
Saint-Georges-sur-Eure – Vierzon FC B:

group b
AS Saint-Amand – Fussy / Saint-Martin:
Saran B – Borge Foot 18 C:
AS Portuguese Bourg – Le Blanc:

Regional 3 (third day)

group C
Saint-Germain-des-Boy – Dampierre-en-Burly:
Portuguese from Mehun – Issoudun:
Troy’s homeland:

d . pool
Yzeures / Preuilly – Bourg Moulon B:
St. George / Descartes – Burg-Gazlike:
Masai – Block B:

D1 (third day)

Chateauneuf-sur-Cher – Vierzon / Chaillot:
Henrichemont / Menetou – Saint-Germain-des-Boy:
Al-Musalla – Mihon:
Orval-Verdigny / Sancerre:
Vierzon FC C – Saint-Amand B:
Vignoux-Trouy B:

D2 (Day 3)

Group A
Silver – Borg Foot 18D:
Obene – Nanchai / Novi:
Fussy / Saint-Martin B – Bourges Moulon C:
Laurie / Meiro – Les Aix / Ryan:
Verdigny / Sancerre B – Masai B:
Vierzon / Chaillot B – Portuguese from Mehun B:

group b
Shalevoy Charenton:
Asia Sheer – Liner:
Burg Gaslik B – La Septine:
La Guerche – Portuguese from Bourges B:
Blaymbed – Loire Valley in Opua:
Saint Florent – Afford Afford:

D3 (day 3)

Group A
Verdigny / Sancerre C – Silver B:
Pricey – Lear:
Harry Boogie:
Les Aix / Rians B – Solanges:
Murugs – Saint Solange:
Saint-Doulchard B – Vasselay / Saint-Eloy-de-Gy:

group b
Mehun B – Vignoux B:
Footsie – La Chapelle Saint Orsin:
Graçay / Genouilly – Saint-Georges-sur-la-Prée:
Lonry / Rozier – Mermagen:
Morthomers – Burg Gaslik See:
Saint Helier Troy See:

See also  A bola - “Depois da Supertaça voltei com uma acidez normal” (FC Porto)

group C
Chateaumeillant – Chateauneuf B:
Plaimpied B – Sancoins:
Columbus – Orval B:
Dan sur Oron – Judges of Bourges:
Afford B – Portuguese Bourges:
Saint-Georges-de-Poisieux – AS Saint-Amand B:

D4 (Day 3)

Group A
Foecy B – Allouis:
Saint-Doulchard C – Fussy / Saint-Martin C:
Vierzon / Chaillot C – Portuguese from Mehun C:
Bourges Justices B – Lury / Méreau B:
Saint-Georges-sur-la-Prée B – Nançay / Neuvy B:
Saint-Just – Exempt

group b
La Chapelle-Saint-Ursin C – Aubigny B:
Asia Sheer B – Merry Ice Boa:
Tractors – Presi B:
Lere B – Saint-Florent B:
Saint-Germain-des-Boy C-Benji:
Sainte-Solange B – Windmills:

group C
Charenton B – Sancoins B:
Eds Saint Roch – Shalevoy B:
La Septine – Bigney:
Lignieres – Marcay:
Loire Val d’Aubois B – La Guerche B:
Turteron-Levitt:

Football

Regional 1 (3rd day)

Saint-Pierre-des-Corps – SA Vierzon:

Regional 2 (second day)

Arkay-Kozen:
Argenton Sanquins:
Loches – US Berrichonne:

handball

N3F (3rd day)

Dreux / Vernouillet – Eglantine Vierzon:

Pre-National Women (Day 3)

Bourges 18 – Trino:

Pre-sexual men (3rd day)

Saint-Cyr B – Eglantine Vierzon:

Men’s Regional Excellence (Day 3)

Bourges 18 – SMOC Saint-Jean-de-Braye:
Eglentine Verizon B – Montargues:
Saint-Doulchard – Bléré B:

Regional Excellence for Women (Day 3)

Dreux / Vernouillet B – Val Dubois:

Men’s Regional Honor (Day 4)

Saint-Aignan – Bolliers:
Argenton Val Dubois:
Orleans B – O. Mihon:

roller hockey

Elite (first day)

Anglet – Predators of Vierzon:

N1 (day two)

Besançon – Bourges:

You May Also Like

About the Author: Germano Álvares

"Desbravador de cerveja apaixonado. Álcool alcoólico incurável. Geek de bacon. Viciado em web em geral."

Leave a Reply

Your email address will not be published.