Basketball, handball, volleyball, soccer, rugby and ice hockey: the Cher teams’ weekend program

Basketball

Women’s League (10th day)

Landerneau Bourget Basket:

Amal (Day 4)

Bourget Basket – Hino:

Men’s Regional 2 (Day 12)

Bourget Duels:
US Verizon – Saint Pierre:

Men’s Regional Level 3 (Day 12)

CS Bourges – ASPTT Chateauroux B:
San Dolchard Aubigne:

Pre-Citizenship Women (Twelfth Day)

Boigny BC B – Bourges C:

Regional Level 2 Women (Day 12)

Olive B – CS Bourges:

football

French Cup (round of 16)

Le Boy Foot 43 – Verizon FC:

Wataniya 2 (16th day)

Bourget Foot 18 – Bergerac:

Wataniya 3 (12th day)

Bourget Foot 18 B – Oats / Chinon:

Regional 1 (11th day)

Feniuel Borg Molon:

Regional Level 1 Women (Day 10)

SMOC Saint-Jean – Bourges Foot 18:

Regional 2 (11th day)

Group A
Vierzon FC B – FC Drouais B:

Group B
FC Saint Dolchard Saran:
Déols B – Saint-Amand: Postponed.
Fussy/Saint-Martin – Bourges Foot 18 C: Postponed.
Portuguese from Bourges – Montlu B:

Regional 3 (11th day)

Group C
Trouy – ASL Orchaise:
Engre – Portuguese from Mehun:
Saint-Jean-le-Blanc B – Saint-Germain-du-Bois:

d pool
Bourg Molon B – Masai:
Bourg Gaselec – Cons B:

D1 (eleventh day delay)

Mahon Orval:
La Chapelle-Saint-Ursin – Vierzon FC C:
Saint-Amand-Châteauneuf: Postponed.
Saint-Germain-du-Puy – Verizon / Chaillot:
Trouy B – Henrichemont / Menetou:
Verdigny / Sancerre – Vignoux:

D2 (11th day)

Group A

Borg Molon C – Silver:
Aix / Ryans – Bourges Foot 18 min:
Maasai B – Lori / Meru:
Nançay / Neuvy – Verdigny / Sancerre B:
Portuguese by Mehun B – Aubigny:
Vierzon / Chaillot B – Fussy / Saint-Martin B:

Group B

Šalevoy – Borg Jazlyk B: Postponed.
Charenton – Blymbed:
La Septine – La Guerche:
Lignières – Portuguese from Bourges B: deferred.
Loire Val d’Aubois – Saint-Florent: Postponed.

See also  Morocco is the first African country in the semi-finals of the World Cup

D3 (10th day)

Group A
Silver Medal B – Saint Dolchard B:
Pressey – Les Aixes / Ryans:
Léré-Morogues:
Solanges Herry:
Sainte-Solange – Verdigny / Sancerre C:
Vasilaye / Saint-Eloy DJ – Bouje:

Group B
Bourges Gazélec C – La Chapelle-Saint-Ursin B:
Troy C – Morthomiers:
Graçay / Genouilly – Lunery / Rosières:
Marmania – Fuci:
Saint-Georges-sur-la-Prée – Mehun B: Postponed.
Vignoux B – Saint-Hilaire:

Group C
CI Saint-Amand – FC Aford B:
Borg Judges – Portuguese Borgé C:
Chateauneuf-Dun-sur-Auron:
Colombier – Saint-Georges de Boiseux:
Orval B – Plaimpied B:
Sanquens – Chateaumillant:

D4 (11th day)

Group A
Fussy / Saint-Martin – Allouis:
Portuguese from Mehun C – Saint-Georges-sur-la-Pree B:
Vierzon / Chaillot C – Bourges Justices B:
Laurie/Meiro-Fauci:
Saint-Just – Saint-Dolchard C:
Nançay / Neuvy B: Exempt

Group B
La Chapelle-Saint-Ursin C – Saint-Germain-du-Puy:
Obene B – Ler B:
Benji Gars:
Merry ès-Bois – Pricy B:
Saint-Florent B – Sainte-Solange B:

Group C
Sancoins B – Loire Valley in Opua:
Bigny Shalevoy:
La Guerche B – La Septine B:
Levitt Charnton B:
Marçais-Ids-Saint-Roch:
Torteron – Lignières B (general pass)

Football

Federal 1 (14th day)

Borg XV – PUC:

Federal 3 (12th day)

Sancerre Auxerre:

Regional 1 (Day 14)

SA Vierzon – Saint-Pierre-des-Corps:

handball

N3F (12th day)

CJ Bouguenais – Eglantine Vierzon:

Before sexuality men (the twelfth day)

Eglantine Vierzon – Orleans Stopover:

Pre-nationality women (12th day)

Auneau-Bourges HB 18:

Male distinction (Day 12)

SMOC Saint-Jean – Saint-Dolchard:
Montargues Bourg 18:
Sully B – Eglantine Verizon B:

Female Excellence (Day 12)

Val d’Abois – Saint-Hilaire / Beaugency:

Men’s honor (fourteenth day)

O. Mehun – Val d’Aubois:
Isodun polyurethane B:

Hockey roller

N1 (8th day)

Alchemists in Bourges-Besançon:

volleyball

N3 male (11th day)

Bourges VB – Talence:

See also  Sarah Carrera, filha de Tony Carrera, morre em um acidente A1

You May Also Like

About the Author: Germano Álvares

"Desbravador de cerveja apaixonado. Álcool alcoólico incurável. Geek de bacon. Viciado em web em geral."

Leave a Reply

Your email address will not be published.